Official BS.Player forums

Official BS.Player forums (http://forum.bsplayer.com/index.php)
-   International Main forum (http://forum.bsplayer.com/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Romanian posts (http://forum.bsplayer.com/showthread.php?t=9156)

adicoto 2nd December 2008 06:45 PM

Romanian posts
 
Here, you can ask questions in romanian and find answers ;)

Aici puteti posta intrebari in limba romana.

Tizio 4th December 2008 09:09 PM

Nu stiu ce fel de întrebare pot să vă întreb, dar sunt sigur că răspunsurile dvs. vor fi profesională :wink:

adicoto 4th December 2008 10:08 PM

Nu stiu ce intrebare va pot adresa, dar stiu ca raspunsurile vor fi profesioniste.

Not bad, but still, differences are made by wrong words. But the ideea can be understand.

Non male, ma ancora, le differenze sono fatte da parole errate. Ma la ideea pu? capire.

Tizio 6th December 2008 09:35 AM

Well, blame google translator for that :oops:
My Romanian skills are equal to that of a... Botswanian dik-dik :lol:

ImPerfect 14th December 2008 12:59 AM

as vrea sa stiu daca se poate cam cat de curand veti scoate o versiune compatibila cu windows 7 (seven) !!

va multumesc anticipat !

I would like to know when will be released a Windows 7 compatible build.
Thank you in advance.

BSPeter 14th December 2008 01:42 AM

Wow, you're early. We will have to wait a bit till Windows 7 will be really there.
Anyhow, BS.Player is working fine under Vista and MS has stated
Quote:

... we're working hard to ensure that Windows 7 will run on any PC and work with any program that works today with Windows Vista, so upgrading from Windows Vista will be easy.
:wink:
No doubt adicoto will also respond to your post in Romanian (which I regret am unable to do.)

adicoto 14th December 2008 07:49 AM

La ora actuala Windows 7 se bazeaza inca destul de mult pe Vista si respectiv Aero si EVR. Imbunatatirile aduse vor fi aplicate ca SP2 la Vista ce va aparea undeva la inceputul anului viitor, marind astfel distanta la care va fi lansat 7.
Cat despre compatibilitate, atata timp cat se dezactiveaza Aero ar trebui sa mearga fara probleme. Undeva pe saptamna viitoare am sa revin cu detalii practice dupa instalare, Asteptam beta-ul...dar....


At this moment, 7 it's based a lot on Vista, Aero and EVR. The improvements made to 7 will be reflected in SP2 for Vista, due something at the beginning of the next year, so 7 bill be delayed once again.
As for the compatibility, as long as you disable Aero, should work OK. Next week I will come up with more specific details as I intend to install it. I was waiting for the beta release...but....

Mirkegrafer 21st January 2009 02:51 PM

cum vezi youtube video & save flv cu bsPRO v2.34?
 
cum vezi youtube video & save flv cu bs player PRO v2.34? :?:
am cautat peste tot prin meniu si numai in preferinte am gasit in ultimul rand ceva cu streaming... always try to play YouTube videos in HD :!: , alceva nimik, deci cum se face? :?:

BSPeter 21st January 2009 08:54 PM

@Mirkegrafer: question answered in English forum:
http://www.bsplayer.com/forum/viewtopic.php?t=13504
Please don't double http://members.home.nl/van.raak/smiconSeeingDouble.gif post!
:wink:

dragos.haiduc 22nd January 2009 10:47 PM

Nu am primit licenta BS Player PRO
 
Cum as putea sa primesc respectiva licenta? Am facut plata cu card online.

O zi buna,
Dragos

adicoto 23rd January 2009 06:00 AM

In principiu, daca nu gresesc, se specifica despre termenul de acceptare de 2 zile de la data platii. Daca aceste 2 zile au trecut, atunci devine o problema. Au mai fost astfel de cazuri si s-au rezolvat pozitiv. Cu siguranta vor cere data platii si adresa de mail de pe care s-a facut inregistrarea. Tote acestea trimise pe adresa de contact

http://www.bsplayer.org/en/contact_us/

IIRC, there is a 2 days gap between payment and the accept for the payment. If the 2 says passed, there is a problem. It's not the first time and all were solved.

thejudge 20th June 2009 07:07 PM

Salutare....as vrea sa stiu dak pot modifica site-ul pe care bsplayer cauta subtritarile si sa-l schimb...la preferinte/subtritari/subtritari online am vazut ca nu poti adauga un site.
Ms

adicoto 20th June 2009 07:32 PM

Deocamdata este o functie in curs de implementare. Pentru a putea accesa un site de subtitrari, acesta trebuie sa aiba implementat un anume protocol. Cand acestea vor fi puse la punct, se vor putea adauga. Deocamdata nu se poate.

oancea2001 23rd June 2009 08:50 AM

Problema afisare fisier in Vista
 
Buna ziua,

Am si eu o problema care ma supara de ceva timp, pana acum cateva zile cand mi-am reinstalat windows-ul, fisierele video care rulau cu BS.Player le vedeam previzualizate, iar acum vad doar icoana de la BS.Player.
Poate ma poate ajuta cine cu vreun raspuns.
Multumesc :omg:

gagiomen 23rd June 2009 04:40 PM

Salut
 
As dori sa stiu unde se salveaza subtitrarile descarcate online, in ce folder, sau daca se poate seta un folder anume pentru asta. Am cautat la Preferite dar nu am gasit. Multumesc !

adicoto 23rd June 2009 07:33 PM

Quote:

Originally Posted by oancea2001 (Beitrag 37782)
Buna ziua,

Am si eu o problema care ma supara de ceva timp, pana acum cateva zile cand mi-am reinstalat windows-ul, fisierele video care rulau cu BS.Player le vedeam previzualizate, iar acum vad doar icoana de la BS.Player.
Poate ma poate ajuta cine cu vreun raspuns.
Multumesc :omg:


Ma tem ca problema tine de instalarea de windows. Ai setat in fereastra de explorer ca fisierele sa fie vazute ca "large icons" ?

adicoto 23rd June 2009 07:41 PM

Quote:

Originally Posted by gagiomen (Beitrag 37784)
As dori sa stiu unde se salveaza subtitrarile descarcate online, in ce folder, sau daca se poate seta un folder anume pentru asta. Am cautat la Preferite dar nu am gasit. Multumesc !

Gasesti aici cea mai simpla cale, dupa descarcarea subtitrarii intri in editorul de subtitrari si dai salvare la fisier, oriunde iti doresti, sau poti gasi fisierul in folderul specificat.

http://forum.bsplayer.com/answered-s...-question.html

gagiomen 8th July 2009 06:31 PM

Subtitrare
 
Dau click pe editor subtitrari, de la Subtitrare/Secundara si nu se intampla nimic, nu-mi apare nimic :mad Cred ca ar trebui adusa aceasta functie, in viitoarea versiune, aceea de a putea selecta unde sa salvam subtitrarile online. Sper sa tineti cont de ideea mea :wink

adicoto 8th July 2009 08:41 PM

In mod normal, daca incarci o subtitrare, ea va fi considerata cea principala si nu cea secundara.
Deocamdata, din cauza ca opensubtitles.org nu mai furnizeaza acest serviciu de cautare a subtitrarii nu pot sa testez exact functionalitatea. Am sa postez totusi la feature request acest lucru.

gagiomen 8th July 2009 09:17 PM

Subtitrare
 
Ok, multumesc ca tii cont de parerea mea. Am observat in seara asta ca desi dau sa caute nu gaseste nimic, deci e clar ca nu mai merge si imi pare rau ca nu mai este aceasta functie. Sper ca cei de la Webteh sa se apuce de lucru fiindca concurenta e mare intre playere.

adicoto 8th July 2009 09:19 PM

S-au purtat si se poarta discutii cu alte site-uri de profil, inclusiv eu port discutii aici in Romania pentru asa ceva.

gagiomen 8th July 2009 09:24 PM

Subtitrare
 
Ma bucur sa aud asta. E un lucru bun. Spor la tratative si sper ca planurile sa se concretizeze cat mai repede cu putinta :smile

adicoto 8th July 2009 09:26 PM

Multumim pentru gandurile bune.

zeekemer 18th August 2009 10:39 PM

buna, cum pot sa adaug site-uri noi pentru cautare subtitrari la bsplayer?

adicoto 19th August 2009 04:12 PM

Aceasta functie inca nu este implementata. Cum spuneam mai sus, se discuta si cu site-urile de profil din Romania.

filusmihai 16th November 2009 10:58 PM

Salut
 
Am si eu o problema cu bsplayer cu windows vista, de ceva vreme nu mai pot vedea nici un film pe el si se deschide o fereastra mica si pune: "An error occurred in the aplication." si pot da clik pe urmatoarele : "send bug report" "show bug report" "continue application" "restart application" "close application" .Indiferent pe care dau nu merge sau nu raspunde sau se blocheaza. Va rog daca poate cineva sa ma ajute.Multumesc.:smile:

adicoto 17th November 2009 11:03 AM

Spune-mi te rog ce versiune de BSPlayer folosesti.

Poti localiza, la ce fisiere apare ? AVI ? MPEG ? MKV ? sau e indiferent ?
poti sa postezi aici o imagine cu acea eroare ? Sau continutul ei ? Trimite raportul, ca sa ajunga la dezvoltatori. Ii va ajuta mai departe.

3my 6th December 2009 06:13 PM

salutare. ce tre sa fac pt ca nu recunoaste sh si tz-ul........ apar alte semne......:confused: multzam. :tonguey: folosesc ba player pro 2.50

adicoto 6th December 2009 09:09 PM

Click dreapta -> optiuni -> preferinte -> subtitrare -> font > script si aici alegi central european.
Pentru ca si interfata sa-ti apara corect in limba romana, trebuie sa setezi suportul pt limba romana in windows. Pentru asta te duci in control panel -> regional.... selectezi limba romana si romania si apoi mergi la tab-ul advanced unde alegi la non-unicode limba romana. O sa ceara probabil restart. Gata.

mariusalbu74 15th December 2009 09:25 PM

subtitrare audio
 
am mai multe filme de desene animate cu subtrtrare in limba romana copiate ptr baietelul meu de 4 ani.numai ca este o problema,copilul nu stie sa citeasca la virsta asta.de unde pot lua subtitrare in format audio.multumesc

adicoto 16th December 2009 12:27 AM

Sincer nu stiu de asa ceva. De obicei aceste subtitrari se numesc parinti. Exista din cate stiu eu DVD-uri cu dublare in limba romana la multe din filmele de succes, incepand de la Mickey Mouse pana la Wall-E samd. Se gasesc de vanzare sau dai o cautare.....

ioanditu 22nd December 2009 07:01 AM

buna.
am si eu o mica roblema (care ma cam deranjeaza :smile).
de fiecare data cand deschid bslayer-ul imi apare o fereastra in care scrie ca beta e mai vechi de 2 luni si sa downloadez un update de pe The media player, movie player, YouTube player, video player, AVCHD player, divx player, free player - BS.Player.com. cum pot dezactiva aceasta fereastra? sau ce trebuie sa fac? mersi

adicoto 28th December 2009 10:02 AM

Nu se poate dezactiva. Trebuie sa descarci o versiune mai noua.

kety 31st December 2009 10:49 AM

probleme dupa instalarea noiii versiuni
 
sal, am si eu o prbl. am instalat noua versiune fara sa o dezinstal. pe cealalta si cind i-am dat drumul nu am imagine , am sonor , apare subtitrarea dar img. ba , sitii ce asi putea face ?
am dezinstaal. toate si am pus o versiune maai veke 1.0..... si tot asa , sa fie de la codecuri, s-au amestecat ?,mai am si" VLC Media Player", dar el merge .....Multiumesc ,

kety 2nd January 2010 03:10 AM

Problema rezolvata
 
adicato, am rez. pina la urma, era de la un codec XviD mai veki,cind am reinstalat din nou bs-ul am vazut ca are si el un paket de codecuri ,printre care si un codec "XviD" si de aici a aparut prbl.dupa ce l-am ras a mers si bs-ul, bafta in continuare !!!!!!!!!!!

georde 4th January 2010 08:44 PM

subtitrarile
 
Salutare
Am si eu o intrebare. Unde downloadeaza subtitrarile? ca nu gasesc nicaieri... le vede online
Am versiunea 2.51 build 1021, Win 7 ultimate.

Am incercat mai multe variante si vad ca tot vede sutitrarea downloadata( restat pc, restart bs, shutdown pc, in temp, in download din my document si nimica tot o vede).
Ideea este ca nu vreau sa incarc pc cu subtitrari nu ca subtitrarile ar fi prea mari.

Va multumesc anticipat

RoseIna 7th January 2010 09:13 PM

Buna,
Am nevoie sa ma ajute cineva :) .... Am downloadat BsPlayer'ul (ult vers) ... Pot ask muzik sau viziona video, dar knd am incercat mai devr sa ma uit la un film , mi'au aratat k trebuie sa inst codecuri , am urmat pasii cu instr - nu a mers:( Un an nou :) tuturor.
Multumesc ...


atheus24 15th January 2010 06:16 PM

Just a Little bit to annoying!!!
 
Buna ziua tuturor...in primul rand va felicit pentru aceasta initiativa.
Am o problema cu bs playerul meu, imi apar niste texte care tin de sunet sau asa ceva. Nu prea stiu cum sa va explic pentru ca nu sunt in tema, oricum e foarte enervant si nu am reusit sa le fac sa dispara. Poate ma ajutati voi. Iata niste poze ca sa intelegeti mai bine despre ce vorbesc:


http://img69.imageshack.us/img69/3645/bscap0002fs.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/3344/bscap0018i.jpg

Hope you can help me! thanks.

BSPeter 16th January 2010 12:55 AM

It concerns an ffdshow-OSD (=on screen display) message.
See second part (in blue characters) of this post:
http://forum.bsplayer.com/answered-s...html#post38046
:wink:

atheus24 16th January 2010 03:55 PM

Quote:

Originally Posted by BSPeter (Beitrag 40267)
It concerns an ffdshow-OSD (=on screen display) message.
See second part (in blue characters) of this post:
http://forum.bsplayer.com/answered-s...html#post38046
:wink:

thanks a lot man!!


All times are GMT +1. The time now is 11:16 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2
Ad Management plugin by RedTyger


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20